NIE TRAĆ DOCHODU

Ubezpieczamy mieszkanie, samochód, czasem myślimy też o sprawach nieco ważniejszych takich jak ubezpieczenie życia i zdrowia. Ale czy można ubezpieczyć ubrania? Co łączy ubezpieczenia i garderobę? Jak chronić swoje ulubione ciuchy? Nie jest to ani trudne, ani drogie.

Ostatnio byłam uczestnikiem bardzo ożywionej rozmowy na temat linii lotniczych i serwisu jaki oferują one w przypadku opóźnienia samolotu czy zagubienia bagażu. Opinie na ten temat były podzielone, choć jednoznacznie osoby, którym przygody z opóźnieniami i bagażem przytrafiły się w tanich liniach lotniczych wyglądały na bardzo rozczarowane. Przy pozostałych liniach bywało różnie. Dbały one o swoich pasażerów bardziej lub mniej. Rzadko skutecznie. Bardzo często poszkodowani, których samolot był znacznie opóźniony, których bagaż zaginął na kilka dni czy których samolot został anulowany zmuszeni byli do prawdziwej walki z liniami lotniczymi o jakąkolwiek pomoc. Nieczęsto zdarzały się finansowe odszkodowania, najczęściej pomoc ograniczała się do darmowej kanapki na lotnisku i / lub kosmetyczki ze szczoteczką, pastą do zębów i mydłem. Oczywiście jest to jakaś pomoc, choć raczej niewystarczająca, w sytuacji, kiedy przyjechaliśmy wypoczywać na rajskich plażach, a nasz bagaż ze strojem plażowym, uroczym pareo czy płetwami powędrował na drugi koniec świata i nie wiadomo, czy jego sprowadzenie potrwa kilka godzin czy kilka dni. A można to zmienić.

Mam znajomego, który podskakuje z radości za każdym razem, kiedy jego bagaż nie dociera na lotnisko na czas. Dziwne, prawda? Znajomy ten, to bardzo świadomy i światły człowiek. Nie wyrusza w żadną podróż bez ubezpieczenia. Zawsze kupuje ubezpieczenie podróży, które obejmuje koszty leczenia za granicą oraz ubezpieczenie bagażu z odpowiednim do zawartości jego walizki limitem ubezpieczenia. W przypadku znacznego opóźnienia bagażu - najczęściej nie mniej niż 3 godziny – lub jego zagubienia, mając takie ubezpieczenie, możemy ze spokojnym sumieniem wyruszyć na zakupy, gdyż ubezpieczyciel zwróci nam - do określonego w umowie limitu - wszelkie poniesione przez nas koszty związane z odtworzeniem zawartości walizki. Możemy zatem kupić nowy garnitur i koszulę jeśli mamy do odbycia spotkania biznesowe. Teraz, w okresie wakacyjnym, pewnie będzie to bardziej strój plażowy i kilka lekkich, letnich ubrań oraz niezbędne kosmetyki. Niezależnie od tego co kupimy i w jakim kolorze ;-), na pewno będziemy czuć się bardziej komfortowo niż w nieświeżej garderobie, bez naszych sprawdzonych kosmetyków.

Warto zainwestować w dobre ubezpieczenie podróżne, z wysokimi sumami ubezpieczenia, chroniącymi nas od nieprzyjemnych wakacyjnych przygód, zwłaszcza jeśli wybieramy się za granicę. Przy kilku tysiącach, jakie wydaliśmy na relaks poza Polską, kilkadziesiąt złotych za ubezpieczenie po to, aby zapewnić sobie komfort wypoczynku, to naprawdę niewiele. Ubezpieczenia podróżne z dobrą ochroną i wysokimi świadczeniami można kupić na przykład na stronie asecurama.pl. Są tam też do nabycia unikatowe produkty ochrony ubezpieczeniowej takie jak na przykład ubezpieczenia utraty dochodu dla wolnych zawodów i/w tym dla osób samozatrudnionych. To ubezpieczenie z londyńskiego rynku Lloyd’s zapewniające osobom wykonującym wolny zawód radcy prawnego, adwokata, architekta czy każdy inny zawód związany z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej – miesięczne przychody na wypadek zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

W wakacje należy nam się beztroski spokój. W naszym interesie jest zadbanie o to, aby nic nam go nie zakłóciło.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze:

Rewelacyjną bluzę Ralph Lauren, w której będziesz świetnie wyglądać znajdziesz w sklepie www elegan.pl https://elegan.pl/

dodany przez JAKO2, 30-11-2017 13:59:44