NIE TRAĆ DOCHODU

Wykonywanie zawodów prawniczych okupione jest latami żmudnej nauki oraz zdobywania doświadczenia. Kiedy wreszcie możemy spokojnie wykonywać nasz wymarzony zawód należy jeszcze pomyśleć o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich, zwłaszcza jeśli zawód ten wykonujemy prowadząc własną działalność gospodarczą.

Po pierwsze wykonując zawód radcy prawnego jesteśmy zobowiązani do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (przedmiot i zakres ubezpieczenia określa Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia z dnia 11 grudnia 2003 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej radców prawnych - Dz. U. Nr 03 z 18 grudnia 2003 r.). Najczęściej możemy to zrobić w ramach Izby Okręgowej. Ubezpieczenie to chroni radcę prawnego przed roszczeniami swoich klientów w związku z wykonywaniem zawodu radcy prawnego. A czy można ubezpieczyć się z tytułu niemożności wykonywania tego prestiżowego zawodu?

Jeśli nasze niemałe przychody są podstawowym źródłem utrzymania naszej rodziny na pewno warto pomyśleć o bezpieczeństwie finansowym naszym i naszych bliskich. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań dla osób wykonujących zawód radcy prawnego jest ubezpieczenie swojego przychodu na wypadek choroby lub wypadku.

Przed czym chroni takie ubezpieczenie? Jeśli w wyniku wypadku lub choroby stracilibyśmy możliwość wykonywania naszego zawodu, ubezpieczenie to gwarantuje nam wypłatę miesięcznych świadczeń. Co ważne ubezpieczenie chroni nas przed niemożnością wykonywania zawodu radcy prawnego, a nie jakiegokolwiek zawodu.

Jakie świadczenia otrzyma radca prawny? W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, przez cały okres niemożności wykonywania swojego zawodu, ubezpieczyciel będzie wypłacać miesięczne świadczenie w wysokości do 65% naszych przychodów. Kwota ta pozwoli nie tylko na opłacanie bieżących zobowiązań takich jak raty kredytu czy leasingu oraz opłaty czynszowe, ale umożliwi nam życie na niezmienionym poziomie.

Przez jaki okres radca prawny będzie otrzymywać odszkodowanie? Radca prawny sam wybiera wariant ubezpieczenia z okresem świadczeń od 12 do 36 miesięcy. Jeśli wystąpi zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową czyli choroba lub nieszczęśliwy wypadek, radca prawny będzie otrzymywał świadczenie przez okres niemożności wykonywania zawodu, jednak nie dłużej niż wybrany okres odszkodowawczy, a zatem maksymalnie do 36 miesięcy.

Jaki ubezpieczyciel oferuje to ubezpieczenie? Ubezpieczenie to oferowane jest przez najstarszą i najbardziej stabilną instytucję ubezpieczeniową w Europie – Lloyd’s. Instytucja ta przez niemal 400 lat swojej działalności zawsze regularnie wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań odszkodowawczych wobec swoich Klientów. W Polsce ubezpieczenie dystrybuowane jest przez lokalnego reprezentanta Lloyd’s – CEU na stronie www.nietracdochodu.pl lub przez doradców.

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.

Tag: radca