NIE TRAĆ DOCHODU

Jeśli jesteśmy prezesem dużej czy nawet niewielkiej firmy powinniśmy koniecznie wykupić ubezpieczenie przerwy w działalności (business interruption). A jeśli sami dla siebie jesteśmy szefem i pracownikiem? Jeśli prowadzimy własną jednoosobową działalność? Jeśli to nasze ręce, umysł, intelekt są naszym przedsiębiorstwem? Jeśli z powodu wypadku lub choroby będziemy zmuszeni przerwać a nawet zakończyć naszą dotychczasową działalność zawodową? Co się stanie? Czy istnieją efektywne mechanizmy, które zapewnią nam bezpieczeństwo finansowe w takiej sytuacji?

Wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych i świadomych, korzysta z ubezpieczenia przerwy w działalności, tzw. business interruption. Ubezpieczenie to chroni obrót przedsiębiorcy na wypadek konieczności czasowego zaprzestania działalności z powodu wystąpienia szkody. Jeśli na przykład spłonie zakład produkcyjny i przedsiębiorca przez kilka miesięcy nie będzie mógł prowadzić działalności, ubezpieczyciel, w przypadku posiadania stosownego ubezpieczenia, wypłaci przedsiębiorcy stosowne odszkodowanie.

Prowadząc własną działalność gospodarczą, będąc samozatrudnionym czy na kontrakcie managerskim również możemy chronić nasz przychód. W jaki sposób? Możemy wykupić ubezpieczenie dochodu. Ubezpieczenie to zadziała jeśli nie będziemy zdolni do wykonywania naszego dotychczasowego zawodu z powodu choroby lub wypadku. Jeśli przez kilka miesięcy nie będziemy mogli wykonywać naszej pracy, ubezpieczyciel zacznie wypłacać nam miesięczne świadczenie. Wysokość tego świadczenia może osiągnąć do 65% naszego miesięcznego przychodu. Samo świadczenie, w zależności od wariantu jaki wybierzemy, może być wypłacane od 1 roku do 3 lat.

Ponadto, jeśli będziemy mogli wrócić do naszego zawodu, ubezpieczyciel wypłaci nam jednorazowe świadczenie (jest to dodatkowa opcja), które umożliwi nam rozwinięcie nowej działalności gospodarczej.

Dzięki takiej ochronie, będziemy mogli bez problemów finansowych przejść przez okres choroby czy rekonwalescencji i w razie konieczności zmienić nasze życie zawodowe, wybierając nowe wyzwania i możliwości.

Nie tylko duże firmy mogą korzystać z dedykowanych ubezpieczeń. Teraz również osoby samozatrudnione, prowadzące własną działalność gospodarczą mogą zapewnić komfort finansowy sobie i swoim bliskim.

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.