NIE TRAĆ DOCHODU

Kontrakt menadżerski to częsta forma współpracy. Co dla nas oznacza – zwykle dobre wynagrodzenie, wysokie i odpowiedzialne stanowisko, ciekawą pracę, codzienne wyzwania i …. stres. Zapewniamy sobie i swoim bliskim dobry standard życia i na nas spoczywa odpowiedzialność za utrzymanie swojej rodziny i swoje. Z naszego wynagrodzenia płacimy raty kredytowe za dom, mieszkanie, samochód… Jesteśmy osobą kluczową w firmie i w domu. A jeśli choroba lub wypadek uniemożliwiłyby nam kontynuowanie pracy? Na pewno poradzilibyśmy sobie przez pierwszy miesiąc, dwa… a dalej? Manager musi wyprzedzać przyszłość i zapewniać bezpieczeństwo funkcjonowania nie tylko dla swojej firmy, ale również dla siebie i swoich bliskich. Doskonałym rozwiązaniem dla osób na kontrakcie managerskim jest ubezpieczenie dochodu.

Przed czym chroni ubezpieczenie utraty dochodu?

Ubezpieczenie to zapewnia nam stałe miesięczne przychody, do 65% naszych bieżących przychodów, w momencie dłuższego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku skutkującego niemożnością kontynuowania pracy. Co ważne ubezpieczenie to chroni nas na wypadek niemożności wykonywania naszego zawodu. Zatem jeśli przyczyny zdrowotne, na przykład wynikające z choroby serca potęgowanej stresem, uniemożliwią nam pracę w naszym aktualnym zawodzie, a będziemy absolutnie zdolni do wykonywania innej pracy – na przykład powtarzalnych czynności w warunkach pozbawionych jakiejkolwiek presji, ubezpieczenie zadziała.

W zależności od tego jaki wybierzemy wariant, ubezpieczenie może dodatkowo zadziałać w sytuacji, w której stan zdrowia uniemożliwi nam powrót do naszej aktualnej pracy i będziemy musieli znaleźć inne rozwiązanie zawodowe. W takim wypadku, jeśli uwzględnimy taką ochronę w naszej umowie, ubezpieczyciel wypłaci nam jednorazowo kwotę, którą określiliśmy przy podpisywaniu polisy. Kwota ta może zostać maksymalnie określona na 5 000 000 PLN.

Ponadto, dodatkowym opcjonalnym zabezpieczeniem jest ochronę bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego.

 

Ile to kosztuje?

Przeciętna miesięczna składka mieści się w przedziale 120 – 250 zł. Jej wysokość jest indywidualnie kalkulowana w zależności od wariantów ochrony, sum ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego etc. W wyborze optymalnej konstrukcji ochrony mogą pomóc doradcy (www.nietracdochodu.pl). Można też samodzielnie spróbować skalkulować koszt ochrony on-line. Ubezpieczyciel zaproponował taką konstrukcję ubezpieczenia, aby każdy Klient dopasował ochronę do swoich indywidualnych potrzeb i nie płacił powtórnie za ubezpieczenie, które już posiada.

 

Jak zawrzeć ubezpieczenie?

Ubezpieczenie można zawrzeć w dowolny sposób. Najlepiej wejść na stronę nietracdochodu.pl i wybrać najodpowiedniejszy dla nas sposób – możemy zadzwonić do operatora w call center lub umówić się na spotkanie z doradcą, który przyjedzie do nas. Możemy również sami, za pomocą strony internetowej, wyliczyć ile będzie kosztować ubezpieczenie.

 

Jaką mam pewność, że ubezpieczenie zadziała?

Ubezpieczenie dochodu jest produktem najstarszej i najstabilniejszej europejskiej instytucji ubezpieczeniowej – Lloyd’s. Od ponad 300 lat firma ta płynnie wypłaca wszystkie uzasadnione roszenia milionom swoich Klientów na całym świecie.

 

Warto pamiętać, że nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. Jeśli potrafimy planować i przewidywać w biznesie, pomyślmy również o naszym życiu prywatnym i zadbajmy o swoje bezpieczeństwo finansowe.

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.