NIE TRAĆ DOCHODU

Niezależnie czy wybierasz się jeszcze na narty do Austrii czy jedziesz wypoczywać pod egipskim słońcem, na pewno na każdy z tych wyjazdów spakuj obowiązkowo ubezpieczenie podróżne. Ubezpieczenie to ma za zadanie chronić nas przede wszystkim na wypadek konieczności leczenia za granicą. Dobre ubezpieczenie podróżne posiada szereg dodatkowych zabezpieczeń chroniących nas w podróży.

Warto sprawdzić czy nasze ubezpieczenie podróżne zawiera ochronę prawną. Co to oznacza? Jeśli za granicą zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności, na przykład spowodujemy wypadek czy zostaniemy oskarżeni o jego spowodowanie i będzie nam za to grozić sprawa sądowa, bądź, będziemy zobowiązani do zapłaty kaucji, ubezpieczyciel zajmie się zapłatą wszelkich kosztów – oczywiście w granicach określonych w umowie ubezpieczenia – związanych z naszą obroną. Koszty, które zazwyczaj zwraca ubezpieczyciel to koszty kaucji, koszty naszego obrońcy czy inne opłaty sądowe na jakie będziemy narażeni. Najczęściej niebezpieczeństwo znalezienia się w takiej sytuacji rośnie kiedy jesteśmy za granicą kierowcą pojazdu. Możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności jeśli będziemy uczestnikiem wypadku drogowego. Dlatego warto kupić takie ubezpieczenie podróżne, które obejmie również ochroną ryzyko ochrony prawnej podczas naszej podróży.

O jakie dokumenty poprosi nas ubezpieczyciel, żeby wypłata odszkodowania była należna? Najczęściej będą to takie dokumenty jak protokół zatrzymania Ubezpieczonego, protokół policji lub innego organu. Koszty obrońcy prawnego są zwracane po prostu na podstawie faktur lub zaświadczeń. Jeśli ubezpieczyciel zapłaci za nas kaucję, będziemy zobowiązani do dostarczenia zaświadczenia o wysokości kaucji.

Każda sytuacja, w której będziemy zobowiązani skorzystać z ubezpieczenia podróżnego – interwencja lekarzy, konieczność skorzystania z usług prawnika czy zgubienie bagażu – będzie dla nas sytuacją stresującą i niekomfortową. Dlatego przy wyborze ubezpieczenia podróżnego warto zdać się na opinię fachowego doradcy ubezpieczeniowe, który wybierze dla nas taką ofertę, która będzie gwarantować po pierwsze naszą faktyczną ochronę a po drugie sprawne działanie ubezpieczyciela w przypadku wystąpienia szkody. Szczególnie przy sytuacjach związanych z ochroną prawną aspekt ten jest bardzo ważny.

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.