NIE TRAĆ DOCHODU

Ponad 300 lat temu w kawiarni Edwarda Lloyda, gdzie właściciele statków mogli spotkać się z zamożnymi osobami skłonnymi zapewnić kapitał potrzebny do ich ubezpieczenia rozpoczęły się dzieje Lloyd’s. Na przestrzeni lat nasza firma przerodziła się z ubezpieczyciela morskiego w wiodący rynek specjalistycznych ubezpieczeń majątkowych i osobowych, gdzie ubezpiecza się ryzyka należące do największych, najbardziej złożonych i najbardziej unikalnych na świecie.


Lloyd’s działa w ponad 200 krajach, a słynie z ubezpieczania nietypowych lub złożonych rodzajów ryzyka.
W przeciwieństwie do wielu innych marek ubezpieczeniowych, Lloyd’s nie jest firmą, lecz rynkiem, na którym nasi członkowie łączą się w konsorcja ubezpieczające ryzyka utraty dochodu oraz, w ramach którego działają członkowie Lloyd's, skupieni w syndykatach. Kiedy mówimy o Lloyd’s, musimy pamiętać, że firma prowadzi wszechstronną działalność ubezpieczeniową począwszy od ubezpieczeń dużych ryzyk korporacyjnych takich jak ubezpieczenia frachtowców, poprzez reasekurację, a skończywszy na ubezpieczeniach indywidualnych, dedykowanych wąskim grupom klientów VIP. Strukturę organizacyjną oddziału Lloyd's w Polsce tworzą Lloyd's Polska Sp. z o. o., jako generalny przedstawiciel Lloyd's w Polsce oraz sieć tzw. coverholderów. Jednym z coverholderów Lloyd’s jest Gras Savoye, właściciel brandu Nietracdochodu.pl.
Co to oznacza? Nietracdochodu.pl jest autoryzowanym i zarejestrowanym przez Lloyd’s pośrednikiem ubezpieczeniowym uprawnionym do występowania w zakresie oceny ryzyka i zawierania umów ubezpieczenia w imieniu syndykatów członkowskich Lloyd’s.

Czym zatem jest ubezpieczenie od utraty dochodu oferowane przez coverholdera Lloyd’s? Jest to ubezpieczenie skierowane do osób prowadzących własną działalność, samozatrudnionych oraz przedstawicieli zawodów wolnych. Podczas choroby lub rekonwalescencji po wypadku osoby należące do wymienionej grupy mogą liczyć jedynie na minimalny zasiłek ZUS przez pół roku. Ubezpieczenie Lloyd’s oferuje natomiast wypłatę umówionej miesięcznej kwoty odszkodowania (do 80% kwoty średniego dochodu netto za ostatnie 2 lata) przez określony czas (nawet do 3 lat od zdarzenia) w sytuacji czasowej niemożności wykonywania danego zawodu lub działalności na skutek wypadku lub choroby. Jest to realna, finansowa ochrona, która uniezależnia ubezpieczonego od wypłat ZUS. Ubezpieczenie od utraty dochodu Lloyd’s jest to zatem uzupełnienie podstawowych świadczeń ZUS-u, które zapewni komfort finansowy w trudnym okresie powrotu do zdrowia lub daje fundusze na ułożenie sobie życia na nowo po trwałej utracie możliwości wykonywania ubezpieczonego zawodu.
Ubezpieczenie od utraty dochodu jest oferowane w ramach współpracy z coverholderem londyńskiego rynku Lloyd’s, który oferuje nowatorskie produkty ubezpieczeniowe. Lloyd’s to jeden z najsolidniejszych finansowo i jakościowo partnerów na światowym rynku ubezpieczeniowym. Od przeszło 300 lat Lloyd’s nigdy nie odmówił wypłaty należnego odszkodowania. A efektywny produkt ubezpieczeniowy to właśnie taki, który skutecznie prowadzi do wypłaty odszkodowania po wystąpieniu zdarzenia objętego ubezpieczeniem.


Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.