NIE TRAĆ DOCHODU

Aktualnie w szkołach panuje sezon na sprzedaż ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży. Czy będąc reprezentantem wolnego zawodu świadomie podejmujesz decyzję o wyborze odpowiedniej ochrony dla Twojego dziecka? Czy Twoje dziecko jest zabezpieczone na odpowiednio wysokie sumy ubezpieczenia?

Po rozpoczęciu roku szkolnego rozpoczęły się również szkolne zebrania rodziców, komitetów rodzicielskich, na których podejmowane są różne decyzje, najczęściej wiążące się z dodatkowymi kosztami. Wśród szkolnych wydatków, w wyprawce na nowy rok szkolny pojawia się co roku taka pozycja jak ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dla naszych dzieci uczących się lub studiujących. Jeśli już mamy zapłacić kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych, zamiast bezwiednie sięgać po portfel, warto zastanowić się za co płacimy i dokonać świadomego wyboru.

 

Pierwsza rzecz jaką warto sprawdzić w takim ubezpieczeniu to zakres ochrony, mówiący o tym, gdzie ubezpieczenie zadziała. Powinniśmy wiedzieć, czy nasze dziecko jest chronione ubezpieczeniem wyłącznie w placówce oświatowej, czy też ochrona zadziała również poza nią? Dobre ubezpieczenie będzie działało zarówno w szkole jak i poza jej terenem, czyli na obozach, koloniach czy na zielonych szkołach.

 

Ponadto, dobre ubezpieczenie to takie, które zapewnia wysokość świadczenia co najmniej adekwatną do kosztów danego zdarzenia. Najczęstsze zdarzenia, za jakimi mamy do czynienia wśród dzieci w szkołach oraz podczas zajęć pozalekcyjnych to urazy kończyn. Złamania, skręcenia czy zwichnięcia są wśród dzieci bardzo częste i wymagają nie tylko doraźnej pomocy ortopedy, ale często kończą się licznymi wizytami u rehabilitanta, za które musimy zapłacić z własnej kieszeni, ponieważ zwykle w publicznym systemie służby zdrowia najbliższy dostępny termin rehabilitacji sięga podobnej perspektywy czasowej co wdrożenie w biurach podróży wycieczek na Marsa. W celu uniknięcia tego rodzaju kosztów, zalecane jest zweryfikowanie czy ubezpieczenie NW zapewnia faktyczną ochronę kosztów leczenia, czy gwarantuje pokrycie kosztów rehabilitacji i w razie potrzeby zakupu sprzętu ortopedycznego. Przy wielu nawet niegroźnych urazach kule, ortezy czy wózek mogą okazać się nieodzowne. Jednym z wyznaczników dobrego ubezpieczenia jest również wysokość świadczenia za 1% uszczerbku na zdrowiu. Świadczenie to powinno wynosić minimum 200-300 PLN za każdy 1% uszczerbku. Dodatkowo, częstą praktyką jest ubezpieczenie wyłącznie trwałego uszkodzenia ciała, które gwarantuje wypłatę świadczenia wyłącznie w przypadku najcięższych urazów. Wybierzmy ubezpieczenie, które zagwarantuje wypłatę 1% sumy ubezpieczenia za każdy 1% trwałego uszczerbku.

 

Ubezpieczenia NW dystrybuowane w szkołach najczęściej wybierane są w dość specyficzny sposób. Rzadko niestety decydujący jest zakres ochrony i wysokość sum ubezpieczenia. Najczęściej jednym z głównych argumentów przy wyborze ochrony jaka oferowane jest w szkołach jest dodatkowy benefit dla szkoły czy dla decydentów. Warto zatem nie pozostawiać kwestii wyboru ochrony Twojego dziecka przypadkowi, zwłaszcza, że ubezpieczenia tego typu dostępne są już on-line i łatwo można je nabyć w internecie. Na dobrych stronach jak na przykład na asecurama.pl sprawdzisz łatwo zakres ochrony oraz sumę ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków i kupisz je ubezpieczenie w kilka minut. Ponadto na tym akurat portalu jest dostępne unikalne ubezpieczenia ochrony dochodu dla osób wykonujących wolny zawód. Warto się nad tym zastanowić, ponieważ na pewno kupisz ubezpieczenie dla swojego dziecka na nowy rok szkolny, ale czy zapewnisz jemu i swojemu portfelowi stosowną ochronę, to już Twój wolny wybór...

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.